Чи повинні суб’єкти господарювання інформувати податківців про зміну видів діяльності?

Чи повинні суб’єкти господарювання інформувати податківців про зміну видів діяльності?

Липень 21, 2014 0 By admin

2 54236575У податківців запитали: чи повинні суб’єкти господарювання, які змінюють види діяльності, подавати до органів доходів і зборів повідомлення за ф. № 1-ОПП або ф. № 5-ОПП про внесення змін до облікових даних?

У відповіді контролери нагадали, що у разі виникнення змін у даних або внесення змін до документів, що подаються для взяття на облік, крім змін, які вносяться до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців (далі — ЄДР), та змін, про які платник податків повідомив за основним місцем обліку, платник податків зобов’язаний подати до контролюючого органу, в якому він обліковується, уточнені документи протягом 10 календарних днів із дня внесення змін до зазначених документів (п. 66.5 Податкового кодексу України).

При цьому ст. 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців» від 15.05.2003 р. № 755-IV визначено, що в ЄДР містяться, зокрема, дані про види діяльності юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців.

Порядок внесення змін до облікових даних платників податків встановлено розд. IX Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.2011 р. № 1588 (далі — Порядок).

Згідно з п. 9.2 розд. IX Порядку в разі виникнення змін у даних або внесення змін до документів, що подаються для взяття на облік, крім змін, які вносяться до ЄДР, та змін, про які платник податків повідомив за основним місцем обліку, платник податків зобов’язаний протягом 10 календарних днів із дня внесення змін до зазначених документів подати до контролюючого органу уточнені документи в такому самому порядку, як і при взятті на облік.

Додаткова реєстраційна заява за формами № 1-ОПП, № 5-ОПП подається з позначкою «Зміни» або за ф. № 1-РПП — із позначкою «Перереєстрація, зміни».

Отже, стосовно платників податків, відомості про яких уключаються до ЄДР, інформація про зміну видів діяльності оновлюється в органах доходів і зборів на підставі відомостей, отриманих від державного реєстратора.

Стосовно платників податків, відомості про яких не включаються до ЄДР, інформація про зміну видів діяльності оновлюється на підставі уточнених документів та заяви за ф. № 1-ОПП або за ф. № 5-ОПП.  

Категорія 119.06 Інформаційно-довідкового ресурсу «ЗІР»