Чи може ФОП віднести до витрат комунальні послуги за орендоване приміщення?

Квітень 2, 2015 0 By admin

ДФС у підкатегорії 104.05 «ЗІР» відповіла на запитання: чи має право ФОП на загальній системі оподаткування включити до складу витрат вартість комунальних послуг, сплачених за приміщення, яке він орендує та/або здає в оренду в межах підприємницької діяльності?

Фахівці ДФСУ роз’яснили, що ФОП-орендодавець має право відносити до витрат господарської діяльності комунальні послуги за нерухоме майно, яке використовується в господарській діяльності й прямо пов’язане з виробництвом товарів, виконанням робіт, наданням послуг (п. 177.4 ПКУ).

Відповідно, у разі якщо за договором оренди орендодавець отримує від орендаря відшкодування витрат на оплату комунальних послуг, ця сума включається до загального оподатковуваного доходу орендодавця й до складу витрат на підставі документального підтвердження факту сплати комунальних рахунків.

Своєю чергою, ФОП-орендар має право включати до госпвитрат витрати на оренду майна, яке використовується ним у госпдіяльності згідно із договором оренди, та суми сплачених комунальних послуг (у тому числі — сплачені рахунки відповідно до договору субспоживача електроенергії). Знову ж таки, факт сплати комунальних послуг повинен бути документально підтверджений.